Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... sechestru
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

sechestru

am o problema
am comis mai multe inselaciuni dupa care am achizitionat ceva bunuri pe numele prietenei sau parintilor
exista sansa sa-mi fie pus sechestru pe bunurile care nu sunt pe numele meu ?
exista vreun temei legal in baza caruia ar putea sa-mi confiste aceste bunuri
va multumesc
nu va poate pune sechestru decat pe bunurile personale. daca au fost sustrase-se confisca. depinde. ce varsta aveti?