Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident rutier
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident rutier

In urma cu 3 sapt. dupa partea dreapta a carosabilului ,mi-a sarit in fata masinii un caine.Nu am avut timp sa fac nici o alta manevra si am tras stanga de volan ca sa-l evit,iesind de pe banda mea de mers pe banda din stanga.Un alt auto care mergea cu foarte mare viteza m-a lovit in lateral in usa din fata.Masina acelui barbat din masina mea a ricosat intr-un alt auto parcat regulamentar lovind-o foarte rau si pe aceasta.A lui este dauna totala. Am fost luata de ambulanta deoarece am fost lovita la cap si am fost spitalizata 6 zile.Dupa ce am iesit din spital am fost sa dau declaratie dar am relatat doar oral nefiindu-mi luata declaratie si scris(mi s-a spus ca ma cheama alta data).Este normal acest lucru?Acelui domn i s-a luat deja declaratie scrisa,mie de ce nu?Si vreau sa aflu cine este vinovat?
Ma puteti ajuta cu un raspuns ?Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~