Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cum procedez cu buletinul romanesc, în cazul dublei ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cum procedez cu buletinul romanesc, în cazul dublei cetățenii româno-germană

Buna ziua. Am dubla cetatenie ,romano-germana din 2013. Locuiesc si lucrez in Germania, dar inca mai am o locuinta in Romania si binenteles buletinul romanesc cu domiciliul in acest loc. Va rog sa ma lamuriti,... trebuie sa renunt la buletinul romanesc sau le pot folosi pe amandoua. Va multumesc. Nazare Gh.
De ce sa renunțați? Le folosiți pe ambele.
avvalentina, utilizator