avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 296 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cum procedez cu buletinul romanesc, în cazul dublei ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cum procedez cu buletinul romanesc, în cazul dublei cetățenii româno-germană

Buna ziua. Am dubla cetatenie ,romano-germana din 2013. Locuiesc si lucrez in Germania, dar inca mai am o locuinta in Romania si binenteles buletinul romanesc cu domiciliul in acest loc. Va rog sa ma lamuriti,... trebuie sa renunt la buletinul romanesc sau le pot folosi pe amandoua. Va multumesc. Nazare Gh.
Cel mai recent răspuns: avvalentina , utilizator 22:38, 16 Septembrie 2017
De ce sa renunțați? Le folosiți pe ambele.
Ultima modificare: Sâmbătă, 16 Septembrie 2017
avvalentina, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dubla cetatenie romana-germana was81 was81 Buna seara, locuiesc in Germania de 8 ani si indeplinesc toate conditiile de-a obtine si cetatenia germana, Intrebarea mea este -daca mi se ofera ... (vezi toată discuția)
Dubla cetatenie artemis259 artemis259 Buna ziua, am o intrebare : In cazul unei duble cetatenii romano-germane am dreptul sa am buletin romanesc si buletin nemtesc, sau trebuie sa renunt la unul ... (vezi toată discuția)
Renuntare la domiciliul din romania dobraymonika dobraymonika Buna ziua! Am dubla cetatenie romano-maghiara si m-am mutat in Ungaria, am vrut sa-mi fac cartea de identitate maghiara, dar vor sa renunt la domiciliul din ... (vezi toată discuția)