Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... are cineva regulamentul european 1393/97?
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

are cineva regulamentul european 1393/97?

are cineva regulamentul european 1393/97?referitor la citarea persoanelor de nationalitate straina . daca da va rog sa mi-l dati si mie.
Verificati numarul, ceea ce ati indicat dvs este "Commission Regulation (EC) No 1393/97 of 18 July 1997 establishing administrative procedures for the 1998 quantitative quotas for certain products originating in the People's Republic of China"
Pentru legislatia Uniunii Europene accesati [ link extern ]
E vorba de regulamentul 1393/2007 prvind notificare si comunicarea actelor judiciare si extrajudiciare!
Cel putin asa presupun...

Il gasiti aici...
[ link extern ]
J H a scris:

E vorba de regulamentul 1393/2007 prvind notificare si comunicarea actelor judiciare si extrajudiciare!
Cel putin asa presupun...

Il gasiti aici...
[ link extern ]

Da,este vorba despre Regulamentul (CE) nr. 1393/2007 al Parlamentului European şi al Consiliului privind notificarea sau comunicarea în statele membre a actelor judiciare şi extrajudiciare în materie civilă sau comercială (notificarea sau comunicarea actelor), prin care se abrogă Regulamentul (CE) nr.1348/2000 al Consiliului, vizează îmbunătăţirea şi accelerarea procedurii de transmitere între statele membre a actelor judiciare şi extrajudiciare în materie civilă sau comercială.
luiza2008, utilizator