Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Trebuie sa gasesc Anexa 16 la HG nr. 1705/2006
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Trebuie sa gasesc Anexa 16 la HG nr. 1705/2006

ce bunuri au fost concesionate de catre Ministerul Transporturilor Societatii Nationale APDM Galati
george-neagu, moderator
ce bunuri au fost concesionate de catre Ministerul Transporturilor Societatii Nationale APDM Galati; ce prevede art. 37 din OG nr. 22/1999
1. HG nr. 1705/2006

Anexele nr. 1-3 şi 5-46 s-au publicat ulterior în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 1.020 bis în afara abonamentului, care se poate achiziţiona de la Centrul pentru relaţii cu publicul al Regiei Autonome "Monitorul Oficial", Bucureşti, şos. Panduri nr. 1.

Anexa nr. 4 nu s-a publicat, fiind informaţie clasificata.

2. OG nr. 22/1999
art.37
(1) Pentru prestarea serviciilor prevăzute la art. 36, precum și pentru alte activități și servicii furnizate de către acestea, administrațiile stabilesc tarife în mod nediscriminatoriu.
(2) Stabilirea tarifelor se face pe baza unor norme de fundamentare întocmite de administrații pe baza datelor din contabilitatea de gestiune a respectivei administrații, în urma consultării prealabile a operatorilor economici.
(3) Orice modificare a tarifelor prevăzute la alin. (1) se face numai în ultimul trimestru al anului în curs pentru anul următor.
(la 10-12-2017, Articolul 37 din Capitolul V a fost modificat de Punctul 41, Articolul I din LEGEA nr. 235 din 29 noiembrie 2017, publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 972 din 07 decembrie 2017 )