Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Cum sa fac sa am probe atunci cand un cadru didactic ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Cum sa fac sa am probe atunci cand un cadru didactic insulta elevii in clasa?

Doamna invatatoare a copiilor mei din clasa a 3 a ,insulta elevii inclusiv pe ai mei evident si as vrea sa stiu cum sa reactionez,ce trebuie sa fac pentru ca as fi vrut sa inregistrez o convorbire cu dansa la o sedinta dar ne-a spus in fata tuturor mamicilor ca daca prinde pe cineva ca o inregistreaza ,ne da in judecata!Sa nu mai zic si despre faptul ca le spun copiilor mei mereu ,atunci cand ii insulta ca puteti sa ii spuneti mamei ca nu ma intereseaza,,"Imi pun un avocat bun si scap basma curata""as vrea sa stiu ce pot sa fac in cazul acesta??
Asta-i buna ! Sa va dea in judecata ! Pentru ce motiv ? Al efectuarii unei inregistrari ? Ce-i de facut in cazul acesta ? Exact ce nu-i place doamnei... Inregistrari peste inregistrari pana cand exista o exteriorizare clara a comportamentului deosebit pe care-l are. Spor la inregistrari !
ContSters454516, utilizator
Sesizati eventualul comportament necorespunzator conducerii scolii,inspectoratului scolar etc,
Buna ziua !Domnu avocat am vorbit cu doamna invatatoare in particular despre problema mea iar dansa a recunoscut ca a insultat copiii ,ba chiar am si o inregistrare.Astazi cand copiii mei s-au dus la scoala doamna le-a spus ca o sa faca un consiliu cu parintii si sa-i intrebe daca este frumos si bine ce au facut copiii mei in ultima zi de scoala cand au intrat in vacanta de iarna.Si anume ca au adus la scoala pocnitori.Este adevarat ca au luat cu ei pocnitori dar nu au tras deloc in incinta scolii,ci pe strada cand au venit acasa .Dansa pentru motivul asta vrea sa le scada nota la purtare.Eu cred ca acum vrea sa se razbune.Intrebarea mea este:Poate sa le scada nota la purtare daca nu a pus pe nimeni in pericol??