Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... ce mi se poate intampla daca am intretinut relatii ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

ce mi se poate intampla daca am intretinut relatii sexuale cu o minora??

Buna ziua..ce mi se poate intampla daca am intretinut relatii sexuale cu o minora??adica eu am 18 ani si ea 14..a fost intru totul de acord si chiar a insistat..deocamdata totul e ok..avem sentimente unul fata de altul,dar dak intr-o zi o sa afle cineva si o sa se sesizeze politie ce se poate intampla??
Ce sar întâmpla daca ar fi invers adică daca băiați ar fi unor si fata majora am înțeles articolul si ca este corupere de minori dar este si vorba de iubire daca acești copii se iubesc ce sr întâmpla daca cineva afla de relația lor si ii separa si la fel interviere politia r fi periculos doar pentru ea ca e majora sau pentru amundoi si daca unu din părinți ar ști despre relația lor ar di si ei inplicti ca complici ce se poate întâmpla?
Porniti un nou topic, in orice caz, Codul Penal nu discrimineaza dupa sex, sexul cu minori peste 15 ani nu se pedepseste decat daca adultul face abuz de autoritatea sa sau se incadreaza la proxenetism, iar daca diferenta de varsta intre partenerii de sex e mai mica decat trei ani, iar nu se pedepseste.
Eu de exemplu am 23 de ani si ea are 15 ani si vrea sa isi piarda virginitatea cu mine, mi se poate intampla ceva? (Toata convorbirea a avut loc pe Facebook)
Iuly59, utilizator
A agata minore pe Facebook nu e cea mai fericita alegere (mai ales daca e vorba de mai multe minore).
E vorba de o singura fata care e din acelasi oras cu mine, nu pot spune ca am agatat-o pe facebook.