Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... incompatibilitatea intre soti cu functii in aceasi ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

incompatibilitatea intre soti cu functii in aceasi asociatie

Buna ziua, Va rog sa imi comunicati daca la Asociatia de proprietari sotul doamnei care face contabilitate si caserie poate sa fie presedintele aceleasi asociatii, iar sotul doamnei cenzor poate sa fie in comitet? Nu se aplica si aicea si legea 161/2003 prin care se interzice raportul de subordonare directa intre soti /rude de gr I? O alta intrebare ar fi urmatoarea: conform legii 230/2007 sedinta adunarii generale trebuie adusa la cunostinta cu 7 zile inainte? nu . Daca prima sedinta nu a fost statutara urmatoarea nu trebuie instiintata tot in 7 zile ? poate sa fie urmatoarea zi ? multumesc .
@30 LAURA, nu mai deschideti topicuri cu acelasi subiect, continuati discutia aici
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Acest topic se va inchide,