Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Cont de mail angajat plecat
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Cont de mail angajat plecat

Este legal ca o companie sa tina activ contul de mail al unui angajat plecat din acea companie? Rog raspuns in ambele situatii, prima in care se primesc si citesc mailuri fara ca un mesaj sa precizeze expeditorului ca nu mai ajunge la destinatarul dorit iar a doua in care se si raspunde la mailuri in numele fostului detinator. Multumesc
e perfect legal, contul de mail e al companiei, nu al angajatului. angajatul foloseste contul doar in aceasta calitate.
corespondenta intre adrese de mail de firma este sau ar trebui sa fie strict profesionala, cum scrie si-n majoritatea ROI-urilor