avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 857 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva la pfa
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva la pfa

buna ziua
din iunie 2009 s-a depasit plafonul de 35.000 euro pt a trece la platitor de tva
abia acum am aflat. ce fac? care este primul pas si cum imi va influenta de acum activiatate trecerea la platitor de tva : care sunt obligatiile?
Cel mai recent răspuns: Magda Staicu , Consultant fiscal 17:24, 27 Noiembrie 2009
singura solutie care va poate acoperi este solutia fiscala anticipata , dar este pe bani, si nu sint putini

Ar mai fi varianta sa adresati intrebare pe site mfinante; veti primi raspuns de la minister , dar si acel raspuns este precizat ca nu reprezinta solutie fiscala

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plafon tva camelia adina camelia adina o persoana fizica inregistrata la intreprindere individuala din 2010, neplatitoare de tva ( nu a ajuns la c.a. de 35000 euro) nici in 2010 , nici in 2011 , se ... (vezi toată discuția)
Platitor tva adytz_1979 adytz_1979 Salutare, poate cineva sa-mi spuna la ce curs se calculeaza cei 35.000 euro dupa care se trece automat din neplatitor de TVA la platitor? Si eventual ... (vezi toată discuția)
Declarare platitor tva Floryn_99 Floryn_99 Am preluat o firma infiintata in 2003 ca neplatitoare de TVA. Pana in 2011 firma nu a avut cine stie ce activitate (nu a avut deschis nici macar cont bancar), ... (vezi toată discuția)