Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva la pfa
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva la pfa

buna ziua
din iunie 2009 s-a depasit plafonul de 35.000 euro pt a trece la platitor de tva
abia acum am aflat. ce fac? care este primul pas si cum imi va influenta de acum activiatate trecerea la platitor de tva : care sunt obligatiile?
singura solutie care va poate acoperi este solutia fiscala anticipata , dar este pe bani, si nu sint putini

Ar mai fi varianta sa adresati intrebare pe site mfinante; veti primi raspuns de la minister , dar si acel raspuns este precizat ca nu reprezinta solutie fiscala