Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Este normal sa se opreasca prime sau ore suplimentare ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Este normal sa se opreasca prime sau ore suplimentare la o poprire?

Am o oprire pe salariu, de o firma de creante, mi se opreste 33,33% adica 1/3 din salariu, asa zic ei, dar mie mi se opreste si din prima de merit si ore suplimentare. Este normal ca la calculul salariului net din care se popreste sa intre in calcul si primele si orele suplimentare,sau se popreste din salariu doar netul de baza fara prime si ore suplimentare?
Multumesc

jondoe1, utilizator
e normal, legal sa va retina din tot ce luati.