Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... mutatie de domiciliu
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

mutatie de domiciliu

am fost casatorita si am locuit in casa proprietate personala mostenita de la parintii mei. dupa divort fostul sot s-a mutat si nu vrea sa-si faca mutatia la adresa unde locuieste acum, eu primind somatii de la banca, facturi, etc in numele lui. cum il pot forta sa-si faca mutatia?
In baza hotararii instantei de judecata ,sesizati autoritatea de politie responsabila,
referitor la faptul ca ''fostul sot s-a mutat si nu vrea sa-si faca mutatia la adresa unde locuieste acum''
Referitor la ''somati ,facturi etc in numele lui'',puteti anunta banca ,ca titularul acestora ,legal,in conformitate cu hotararea instantei de judecata ,nu mai domiciliaza la adresa in contract consemnata ,care de fapt este adresa proprietatii dvs exclusive .