Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Art. 60^1 din Legea nr. 192/2006,Legea medierii ,cu ...
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Art. 60^1 din Legea nr. 192/2006,Legea medierii ,cu referire ...

Art. 60^1 din Legea nr. 192/2006,Legea medierii ,cu referire la punctul c) raporturi de vecinatate,granituire,posesie ,este obligatorie sedinta de informare la mediator ,sub sanctiunea inadmisibilitatii cererii de chemare in judecata PROCES CIVIL FORMULAT IN 30 SEPT anul 2016?Va multumesc anticipat.
Nu este obligatorie, dar puteți participa la o ședință de informare și poate veți considera că medierea este preferabilă unei judecăți în cazul dvs.
Ana Cristina Margu Birou de mediator , Mediator