Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Anulare Redobândire permis Buna ziua, As dorii sa ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Anulare Redobândire permis Buna ziua, As dorii sa anulez permisul ...

Anulare Redobândire permis
Buna ziua,

As dorii sa anulez permisul deoarece o mașină nu mai este viabilă in situația mea actuala.
Si aș dorii sa dau școală de șoferi pe categoria A, deoarece un scooter ar funcționa mult mai bine in raport cu toate conditiile. Și bănuiesc că trebuie anulată redobândirea/permisul.
Am avut o tamponare ușoară într-o parcare, dar a fost suspendat permisul pentru că n-am acordat prioritate.

Nu știu exact cum sa procedez sa anulez.
jianu81, utilizator
Ce treaba are redobindirea ?!? Categoria ati luat-o prin examen, nu vi-o suspenda nimeni, vi s-a suspendt acum doar dreptul de circulatie, indiferent de cite categorii sunt trecute pe permis. Ati fost sanctionat pentru incalcarea unei reguli de circulatie, nu pentru o "regula de categorie".
latka, utilizator
Și asta înseamnă că de exemplu, daca dau alta categorie, de ex A, îmi revine dreptul de a conduce în circulație ? Și automat și permisul de B?

latka a scris:

Ce treaba are redobindirea ?!? Categoria ati luat-o prin examen, nu vi-o suspenda nimeni, vi s-a suspendt acum doar dreptul de circulatie, indiferent de cite categorii sunt trecute pe permis. Ati fost sanctionat pentru incalcarea unei reguli de circulatie, nu pentru o "regula de categorie".

Chiar nu pricepeti ? Nu va revine dreptul decit dupa ce ispasiti suspendarea.