Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... panou publicitar
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

panou publicitar

buna! as fi vrut sa stiu care sunt reglementarile aplicabile in ceea ce priveste aplicarea unui panou publicitar pe bloc. multumesc!
mentionez ca e vorba de un panou mic (1m cu 1m) si ca acesta se va aplica pe balconul meu.
Tot ce am spus mai sus ramane valabil. Deci pana la urma dvs. sunteti ce-a mai "afectata", insa poate la fel sunt si ceilalti proprietari din bloc. Contravaloarea contractului de publicitate intra in fonul de reparatii a blocului/scarii din care faceti parte.
~ Conținut șters la cerere ~
fondurile provenite din chirii, spatii publicitare, etc nu pot fi folosite pentru plata facturilor catre furnizori, ci numai pentru reparatii (legea230/2007)