Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Gift of Legacy, site web, este legal?
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Gift of Legacy, site web, este legal?

Gift of Legacy , este un site web descentralizat prin care toti membri comunitati ofera cadouri in bani de la persoana la persoana? Este o activitate legala? Nu ma intereseaza ce scrie internetul. Canalele de comunicare pe internet nu fac decat sa te duca in eroare. Multumesc pentru raspuns.
george-neagu, moderator
Este o teapa ,o sa pierdeți bani și atât.E mai frumos ambalata decât țepele cu mostenirea de la o bătrână bolnava sau decât banii blocați.in banca x pe care un avocat concolez se oferă sa i trimită..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Domnul Avocat, exista un document oficial in Romania care ne certifica faptul ca Gift of Legacy este o teapa? Va multumesc anticipat pentru raspuns.
DanaLaghiu a scris:

Nu ma intereseaza ce scrie internetul. Canalele de comunicare pe internet nu fac decat sa te duca in eroare.

Ar trebui să vă intereseze ce scrie internetul... tot prin intermediul lui ați aflat despre Gift of Legacy. Dacă vreți să intrați în schemă citiți tot ce găsiți pe subiect, nu doar ce vi se pune la dispoziție pe platforma lor și analizați dvs. informațiile. Nu întotdeauna există confirmare sau infirmare de la autorități în privința legalității schemelor prin care oamenii (cred că) fac bani ușor.

De exemplu, la noi puteți citi asta:
www.avocatnet.ro/forum/discu...

Iar acest videoclip este documentat serios de realizatorul lui:
[ link extern ]

Manuela Rășină, administrator