Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cumul pensie anticipata cu remuneratie zilier
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cumul pensie anticipata cu remuneratie zilier

Buna ziua. Un angajat cu contract de munca a primit decizia de pensionare anticipata, insa doreste sa lucreze in continuare. Cum legea nu permite cumularea pensiei anticipate cu venituri din salarii, poate persoana respectiva sa activeze temporar, in calitate de zilier ? Fara a depasi, bineinteles, numarul maxim de zile prevazut de legea zilierilor. Multumesc.
Danyella_tm, utilizator
Vedeti aceste discutii
www.avocatnet.ro/forum/discu...