Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua Are angajatorul obligatie sa trimita ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua Are angajatorul obligatie sa trimita documentele de ...

Buna ziua
Are angajatorul obligatie sa trimita documentele de incetare a unui fost salariat, scanate si trimise pe mail sau prin curier sau posta? Mentionez ca documentele sunt emise si se afla la sediul societatii. Daca aveti si o baza legala, va multumesc

Zi buna.
Angajatorul nu are obligatiasa va trimita documentele de incetare a unui fost salariat, scanate si trimise pe mail sau prin curier/posta.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Trebuie sa pergeti personal la angajator sa va luati documentele acasa.
Dapix, utilizator