Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Taxa de salubritate la punctul de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Taxa de salubritate la punctul de lucru

Buna ziua , detin o societate comerciala din 2021, anul trecut am achititionat un alt teren intr-o localitate invecinata unde am deschis punct de lucru la registrul comertului dar pana in prezent nu am inceput activitatea in acel loc , intrebarea ar fi daca sunt obligat sa scot autorizatie de functionare si sa platesc taxa de salubrizare pentru acea locatie chiar daca acolo este decat un teren gol.
Multumesc pentru un eventual raspuns !
george-neagu, moderator
Daca ati deschis punct de lucru (asa mentionati initial si apoi ca este teren gol, hotarati-va ?!), autorizatia de la primarie este obligatorie si implicit veti fi taxat pentru salubrizare.
daca asa e HCL, ea este executorie

Bună ziua, este deschis punct de lucru la registrul comerțului în acte , nu și fizic.
POPA GHEORGHE a scris:

Daca ati deschis punct de lucru (asa mentionati initial si apoi ca este teren gol, hotarati-va ?!), autorizatia de la primarie este obligatorie si implicit veti fi taxat pentru salubrizare.

La primărie contează în acte