Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Avem o fântână comună cu vecinul. Jumătate din ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Avem o fântână comună cu vecinul. Jumătate din fântână ...

Avem o fântână comună cu vecinul. Jumătate din fântână este pe teritoriul meu și cealaltă jumătate este pe teritoriul lui. Vreau să instalez hIdroflor de partea mea, dar el refuză să fie de acord. Poate contesta legal faptul ca am pus hidroflor in partea făntânii care se afla pe teritoriul meu fara acordul lui? Mulțumesc!
e o fantana, in comun. nu sunt doua parti.
Da, inteleg si va multumesc pentru raspuns. Dar intrebarea este daca as putea instala hidroflor fara probleme.
un bun comun se exploateaza de comun acord.