avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Activitate spike00spiegel

Activitate spike00spiegel

cred ca favorizarea infractorului, stantaj si furt. Nici vb de viol.
contactati facebook, ei sterg orice contine insulte, calomnii. Si nu mai umblati cu alti barbati.
Ce lege facuta de idioti avem

Daca eu ma trezesc cu cineva in casa si il vad ca baga mana in geaca cum ar scoata un pistol si eu il impusc, sunt condamnat pt omor.

At trebui sa il las sa traga si apoi daca nu ma nimereste, iar daca ma nimereste bine, mori dar legea te apara. In alte tari nu conteaza ce face, daca il somezi si nu pleaca poti sa il impusti. Dar la noi nu tre sa iti dea el cu bata in cap ca apoi sa ii poti.

Ca alte multe legi, nu au treaba cu realitate sunt facute de cei care nu au trecut prin asta, in momentele alea nu mai ai tu timp sa judeci cu ce forta te ataca, daca vine cu pumnii si scoate repede un cutit si te injunghie.

Dar legea the apara.
Răspuns la discuția Acuzatie de viol
daca ea avea fantezii sa fie batuta, ei chiar trebuiau sa o bata? prostia se plateste iar niste vanatai pot face diferenta iar daca sunt in arest preventiv se pare ca nu prea au fost crezuti.

Nici eu nu as crede ca ei au fost sfinti si ea a venit cu toate ideile. Incercati sa convingeti fata sa nu minta in fata judecatorului, ca pana la urma nu bunica va vorbi in fata judecatorului.
Nu e ilegala dar e imorala, esti la doar un an de a fi pedofil. Acum depinde, daca ai manipulato, asa e corupere, chiar daca zici tu ca e a vurut si ca nu i-ai promis ca o iei de sotie.
Răspuns la discuția Amnistie sau gratiere colectiva
Situatie e in felul urmator

1. Viata in inchisoare e buna pt adevaratii infractori, cati stau pe strazi si nu au nici macar acea apa cu zahar,tv, sau sunt tratati ca sclavi pe nu stiu ce vapoare.

2. Sunt destui condamnati pe nedrept, sau cu pedepse prea mari pt faptele lor, si asta e advarata problema.

Daca sustineti un punct pt cei care sunt cu adevarat infractori sa stiti ca se poate si mai rau, Iar daca inchisorile se autofinanteza, acei bani sunt pt utilitati si de ce nu salariile celor care ii pazesc. Apoi 40% le revin lor.
scrieti o scrisoare la un ziar televiziune radio.. minustrului justitiei, daca aveti bani platiti expertiza. Eu cand am avut accident am platit toate expertizele, certificate, e aiurea, dar asta e tara in care traim.

Răspuns la discuția NUP pentru abuzul in serviciu
Daca chiar aveati facturile la zi deschide si o actiune civila, iar cu plangerea impotriva nup cautati un avocat pt ca probabil va trebui sa o atacati in instanta.
am lovit un pieton pe trecere, a avut ceva zile de ingrijire medicala dar ne-am inteles si am primit NUP pt ca neam inteles.

Permisul mia fost luat in ziua accidentului si acum nu mai stiu de el, nu mai pot da de politistul care sa ocupat de dosar pt ca sa transferat si nu stiu ce sa fac ca sa il recupar? E posibil sa fie anulat? eu nu ma-am mai interesat de el pt ca fost ocupat sa obtin NUP-ul atunci si apoi am plecat din tara, dar acum m-am intors.

Toata chestia sa intamplat acum vrun-un an de zile.
am avut aceasi situatie, trebuie sa va invatati minte sa nu mai plimbati lumea prin tribunale.
Intimati au avut cheltuieli de judecata ca urmare a plangerii dvs care se pare fost nefondata. Sunt total justificate.