avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 161 soluții astăzi
Forum Activitate CRINA1

Activitate CRINA1

Răspuns la discuția Firma administrare imobile
Pai dv ce credeti? Normal ca trebuie macar un angajat sa detina acel atestat care este valabil pe intreg teritoriul Romaniei odata obtinut
Atata timp cat doamna este zilnic la dv administratorul a fost obligat sa o treaca la intretinere. Sa aduca mama dv adeverinta e la asociatia blocului in care locuieste din care sa reiasa ca este inregistrata acolo si plateste cotele de intretinere acolo si atunci administratorul dv nu o va mai trece pe lista la dv.
Fondul este prima instanta ,apoi urmeaza apelul,recursul etc. Se specifica ca are dreptul sa fie asistat de un avocat nu neaparat ca trebuie sa isi aduca un avocat (ca si cum ar fi invinuit) insa trebuie sa se prezinte altfel va fi amendat .In rest, daca nu a semnat documente care acum l-ar putea incrimina ,nu este problema.
Executorul judecatoresc poate trece peste adeverinta de la asociatie. Trebuia sa va inscrieti la masa credala pentru a recupera debitul (si trebuia sa faceti dovada ca l-ati dat in judecata ) sau sa fi instituit rang imobiliar . Sincer ,cred ca nu puteti recupera nimic acum
Răspuns la discuția Apa platita de 2 ori!!! E normal?
Daca achitati dv contravaloarea acelor metri cubi atunci administratorul va trebui sa scada acea suma locatarilor . Astfel va regla .
Din titlu am inteles exact problema dv si ma gandeam ca voi gasi si detalii in topic dar cand am deschis topicul si am citit mesajul am constatat ca este aproape identic cu titlul ,adica fara detalii . Explicati-ne putintel mai detaliat situatia . Administratorul mai ocupa functie in cadrul asociatiei sau nu?
De la 1050 la 9000?! Cum poti elibera din casierie si un leu fara document justificativ? Asta este naivitate la asemenea suma !Sper sa rezolvati si sa nu fie si mai mare suma !
Daca nu recunoaste ca a primit acesti bani? Aveti grija la abordare.
Daca aveti dovezi ,puteti sa ii dati in judecata .Dar ce abuzuri banuiti/au facut?
Legea nu mai este valabila. Daca doriti sa ii ajutati pe restantierii din blocul dv ,puteti impreuna cu comitetul executiv ,sa ii scutiti de plata penalizarilor pe cei cei ii considerati cu venituri mici sau cazuri sociale, insa acestia sa isi ia obligatia in scris ca vor plati in termen de intreaga suma restanta ce formeaza cote intretinere,daca nu, vor plati si penalizarile dupa ce expira data stabilitata de dv