avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Activitate eliza_andr

Activitate eliza_andr

Buna ziua,
am preluat cu 01.05.2014 un magazin alimentar de la o firma de contabilitate.
Exista ceva legal prin care firma de contabilitate are obligatia de a-mi pune la dispozitie fise de cont analitice pe clienti si furnizori din perioada in care contabilitatea a fost intocmita acolo?
Multumesc!
Multumesc!

Nu am punctat corect, punctul de lucru s-a modificat, nu si adresa sediului social.

Imi cer scuze.

Buna ziua!
Tocmai am decoperit ca certificatul constatator al firmei la care nu de mult lucrez nu este schimbat pe noua adresa unde s-a mutat de mai bine de un an...
Ma puteti ajuta va rog cu pasii pentru a schimba acest certificat constatator?
Am inteles ca trebuie sa modific si in statut...drumuri la notar, la Registrul Comertului... nu sunt lamurita.

Va rog sa ma ajutati cu pasii pe care trebuie sa ii urmez.

Multumesc!

Buna ziua! Urmeaza sa imi schimb domiciliul din jud. Dambovita in jud. Brasov, si evident Cartea de Identitate. Este obligatoriu sa schimb apoi permisul de conducere, talonul masinii, numerele de inmatriculare?

Va multumesc!
Răspuns la discuția Salariu minim 8 ore economist
Multumesc!
Buna ziua!
Care este salariul minim pe care il pot avea in contractul de munca pentru functia de Economist (evident cu studii superioare) pentru un program de 8 ore/zi?

Va multumesc!
Va multumesc pentru lamurire.
Multumesc. Asadar pentru o persoana de 24 ani in somaj, provenit din munca, angajatorul nu beneficiaza de nimic din partea statului.
Buna ziua!

Care sunt beneficiille angajatorului daca angajeaza din somaj o persoana provenita din munca nu din facultate?
Care sunt conditiile pe care trebuie sa le indeplineasca angajatorul?
Este vreo conventie intre angajator si cei de la somaj?

Multumesc!