avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Activitate isobelbella

Activitate isobelbella

Răspuns la discuția Inregistrare eronata in Revisal
am incercat si nu imi permite; ramane aceeasi data
buna ziua, am facut si transmis in acelasi timp o modificare eronata de salariu in revisal ( in urma incheierii unui act aditional) trecand gresit anul: in loc de 01.04.2014 am trecut 01.04.2013; cum pot corecta eroarea? va multumesc.
Buna seara
am o angajata care in acest moment se afla in concediul ptr crestere si ingrijire copil, si care pana la expirarea celor 2 ani ptr care a fost suspendata va naste cel de al doilea copil; ce trebuie sa fac eu ca si angajator tinand cont de faptul ca vor exista suprapuneri. Multumesc.
ce contributii nu mai plateste un salariat pensionat pentru limita de varsta?
56-1-i
daca cim inceteaza pe data de 05.08.2013, angajarea fiind in 05.08.2012 (perioada determinata) pot beneficia de somaj?
as putea sa ii bag in insolventa?
Am castigat in instanta cu hotarare definitiva si executorie primirea drepturilor salariale de la fostul angajator; am mers la executor care a somat societatea sa mi plateasca drepturile, dar aceasta a aratat ca este in insolventa ( in prezent reorganizare) . In prezent isi desfasoara activitatea fara nici o problema, face angajari, plateste drepturi salariale, etc, dar eu nu am vazut nici un ban; cui ma pot adresa in continuare?
se prescrie termenul concediilor de odihna? daca eu nu l-am efectuat sa zicem in 2009, acesta s-a prescris? Mentionez ca lucrez la acelasi angajator
telefonul l-am cumparat acum 2ani cu prelungirea abonamentului; atat