avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Activitate marianalbu

Activitate marianalbu

Sunt reprezentant a mai multor firme de cosmetice/parfumuri. Imi pot deschide un stand/pfa cu comercializarea acestor produse?
multumesc
Buna ziua,
Vreau sa-mi deschid o firma de prestari servicii care sa aiba ca activitate rezolvarea problemelor clientilor mei in tot ce inseamna deplasari la diverse institutii de stat (ex: judecatorie, fisc). Cum pot face?
multumesc
ACELASI LUCRU VREAU SA FAC SI EU...DAR EU AM INTRAT IN POSESIA DOSARULUI...E IN ORDINE DAR VREAU SA-I SCHIMB DOMENIU DE ACTIVITATE, MEMBRII....
O CONTINUARE A INTREBARII PUSE.....ONG-UL POATE LUA IN SUBORDINE O FRANCIZA EDUCATIVA?
SAU FACETI UN CONTRACT COMODAT....SI-AR FACE PUBLICITATE SI EL.....(PRIMARII COLORARI) DACA NU ...VA AJUNGE IN IAD NU IN ASOCIATIA O PARTE DIN RAI....
DAR NICI IN CONCESIUNE NU POATE LUA ACEA LOCATIE....
ACELASI LUCRU AS VREA SI EU SA FAC DAR EU VREAU O SCOALA ;SA O MODERNIZEZ SI O FOLOSESC PENTRU COPII.....
Răspuns la discuția Cerere de grefa
GATA AM INTRAT IN POSESIA DOSARULUI....DUPA MULTE INCERCARI LA DIVERSE USI...MI-AT TREBUIT 2 ZILE...OFF ROMANIA ASTA
Răspuns la discuția Cerere de grefa
MULTUMESC FRUMOS...MARTI AU PROGRAM CEI DE LA JUDECATORIE SI VA VOI COMUNICA CE AM REZOLVAT...
Asa cum stiti sa ai un post la stat este din ce in ce mai rar...Am auzit ca la o institutie daca lipsesti nemotivat 3 zile esti dat afara. Ce metode pot aplica...legal, pentru a ramane angajat dar in acelasi timp vreau sa plec o perioada afara-cateva luni bune...si in cazul in care este totul ok acolo imi dau demisia.
Discuție Cerere de grefa
Mi s-a spus sa fac o cerere de grefa pentru arhiva pentru scoaterea de pe numele unei Fundatii statutul,actul constitutiv,nr dosar,aviz functionare...si ce-o mai contine o fundatie care nu a mai avut nicio activitate si presedintele a decedat si nici un fel de document nu se mai gaseste....
Cum se face acea cerere sau dati-mi alta solutie sa pot face rrost de documentele justificative ca apoi sa ma prezint la ANAF sa dovedesc ca acea Fundatie este inactiva.
multumesc:frantic: