avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... dosar penal pentru delapidare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

dosar penal pentru delapidare

daca politia im deschide dosar penal pentru delapidare,dar firma nu doreste sa se constituie parte civila la proces(intre timp si a recuperat paguba),ce se intampla?
Exista si posibilitatea asta. Depinde ce este in dosarul de urmarire penala.
Actele de cercetare vor fi efectuate , indiferent daca partea vatamata se va constitui parte civila ( aceasta posibilitate poate exista pana la citirea actului de sesizare a instantei de judecata ).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ucidere din culpa corinaruons corinaruons din cauza starii pe care o am, am uitat de fapt ce vroiam sa aflu: in ce consta impacarea cu familia victimei? (vezi toată discuția)
Circumstante atenuante,individualizare pici80 pici80 faptul ca am loc de munca,in prezent sofer (fost cadru didactic,5 ani),ca am familie (un copil minor),ca am respectat conditiile suspendarii sub ... (vezi toată discuția)
Va rog frumos ...care sunt circumstantele atenuante pe intelesul tuturor denysdeny70 denysdeny70 marti are fratele meu proces pt inselaciune art 123 , este casatorit are copil minor nu are antecedente penale , este angajat ,si a recunoscut vina , (vezi toată discuția)