avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ajutor incalzire
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ajutor incalzire

Buna ziua, sunt o mama singura cu un copil de 13 ani, si am un PFA din iunie 2011 cu sistem real. In afara de 42 lei indemnizatie de crestere copii cu ce venit pot sa numar lunar ?:(
Cel mai recent răspuns: dianami , utilizator 10:04, 10 Septembrie 2011
platiti pentru ca sunteti obligat sa il intretineti.
sunteti 5 persoane trecute la intretinere, toate 5 beneficiati de caldura din calorifere, 5 persoane veti trece pe declaratia pe propria raspundere si toate veniturile din casa. daca nu, nu aveti decat sa suportati consecintele. ulterior, nicio instanta nu o sa va dea castig de cauza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor de incalzire lupi69 lupi69 Buna seara,Locuiesc in Sibiu impreuna cu mama care are o pensie de 1000 de lei.Eu nu am nici un venit.As vrea sa va intreb urmatoarele; ... (vezi toată discuția)
Ajutor incazire handicap grav Angela Cerdeanu Angela Cerdeanu Buna ziua! Nu am inteles prea bine...si ma deruteaza niste termeni juridici... Matusa mea 89 ani are certificat handicap grav,cu insotitor,nu are alte ... (vezi toată discuția)
Subventie la gaze edusa edusa se m-ai acorda subventia la gaze anul acesta? (vezi toată discuția)