avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii birou inmatriculari auto ?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii birou inmatriculari auto ?

Buna ziua,

Am si eu o intrebare:

Trebuie autorizatii speciale pentru a deschide un birou de inmatriculari auto ? Adica pregatire dosare, completate formularele necesare inmatricularii, radierii, etc.
Trebuie sa ai si masina de scris (manuala) ?
Care este procedura si ce coduri Caen trebuie autorizate ?
Am tot cautat informatii, dar nu am gasit niciunde despre acest lucru.
Sper sa gasesc un raspuns aici privind aceasta problema.

Multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: florin89 , utilizator 14:11, 15 Septembrie 2011
birou inmatriculari auto? poate va referiti la cei care ofera suport privind completarea formularelor, xerocopiere, etc, nu?
Da, la asta ma refer...cei care completaza formularele, xeroxeaza, pregatesc dosarul pentru depunere la Politie
Ultima modificare: Miercuri, 14 Septembrie 2011
florin89, utilizator
nu este nevoie de autorizatii speciale.
Stie cineva ?
@matahachiro,

Pai de ce este nevoie ? trebuie sa ai si masina de scris ?

Rog sa`mi raspunda cineva care s-a mai confruntat cu problema asta, si stie despre ce este vorba.

Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatii pregatire acte inmatriculari auto ? florin89 florin89 Buna ziua, Am si eu o intrebare: Trebuie autorizatii speciale pentru a desfasura urmatoarele activitati: pregatire dosare, completate formularele ... (vezi toată discuția)
Adaugare cod caen andrei. andrei. Buna ziua, Detin un SRL care are cod CAEN 9522, am un spatiu comercial si vreau sa il folosesc ca sediu pentru incheieri de asigurari RCA, CASCO in ... (vezi toată discuția)
Ajutor procura betrax betrax Buna, va rog daca stie cineva sa-mi spuna ce trebuie scris mai exact intr-o procura facuta la consulat in Belgia, vreau sa dau o rabla la casat la cineva (nu ... (vezi toată discuția)