Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii birou inmatriculari auto ?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii birou inmatriculari auto ?

Buna ziua,

Am si eu o intrebare:

Trebuie autorizatii speciale pentru a deschide un birou de inmatriculari auto ? Adica pregatire dosare, completate formularele necesare inmatricularii, radierii, etc.
Trebuie sa ai si masina de scris (manuala) ?
Care este procedura si ce coduri Caen trebuie autorizate ?
Am tot cautat informatii, dar nu am gasit niciunde despre acest lucru.
Sper sa gasesc un raspuns aici privind aceasta problema.

Multumesc frumos.
birou inmatriculari auto? poate va referiti la cei care ofera suport privind completarea formularelor, xerocopiere, etc, nu?
Da, la asta ma refer...cei care completaza formularele, xeroxeaza, pregatesc dosarul pentru depunere la Politie
florin89, utilizator
nu este nevoie de autorizatii speciale.
Stie cineva ?
@matahachiro,

Pai de ce este nevoie ? trebuie sa ai si masina de scris ?

Rog sa`mi raspunda cineva care s-a mai confruntat cu problema asta, si stie despre ce este vorba.

Multumesc.