avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 309 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... casatorie intre cetateni europeni si cetateni asiatici
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

casatorie intre cetateni europeni si cetateni asiatici

daca un cetatean european constata ca nu se potriveste cu un cetatean asiatic,dupa casatorie,la cat timp poate divorta?sau cat timp trebuie sa stea casatorit pt ca sotul(sotia) sa poata obtine cetatenia romana?
Cel mai recent răspuns: Andreea_Lita , utilizator 11:55, 23 Ianuarie 2012
Cetatenia romana se obtine dupa 5 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obtinerea cetateniei romane prin casatorie kpas2005 kpas2005 in cazul cetatenilor moldoveni ,casatoriti cu cetateni romani ,care isi pastreaza domiciliul in republica molvova, cat timp dureaza obtinerea cetateniei ... (vezi toată discuția)
Casatorie fara voie madallina madallina BUNA LA TOATA LUMEA MA NUMESC MADALINA PROBLEMA MEA E MAI DELICATA M-AM CASATORIT INTR-O TARA UE CU O PERSOANA NON UE DOAR PENTRU A OBTINE ACEA PERSOANA ACTE ... (vezi toată discuția)
Casatorie (romanca cu un albanez) clarasimulea clarasimulea v-as ruga sa-mi raspundeti la o intrebare: daca o romanca se casatoreste cu un cetatean strain, pe teritoriul tarii noastre, cat trebuie sa astepte cetateanul ... (vezi toată discuția)