Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... casatorie intre cetateni europeni si cetateni asiatici
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

casatorie intre cetateni europeni si cetateni asiatici

daca un cetatean european constata ca nu se potriveste cu un cetatean asiatic,dupa casatorie,la cat timp poate divorta?sau cat timp trebuie sa stea casatorit pt ca sotul(sotia) sa poata obtine cetatenia romana?
Cetatenia romana se obtine dupa 5 ani.