Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... copii acte Registrul de Inscriptiuni si Transcriptiuni
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

copii acte Registrul de Inscriptiuni si Transcriptiuni

Vreau sa mi se comunice si mie titlul in baza caruia o persoana este inscrisa in Registrul de Inscriptiuni si Transcriptiuni, data cand s-a facut aceasta inscriere, precum si copie de pe acest titlu.

Imobilul se afla in sectorul 3, trebuie sa apelez la Cartea Funciara Sector 3?
Trebuie sa completez o cerere, sa platesc o taxa, sa fac dovada de persoana interesata sau cum se procedeaza?

Unde gasesc informatii oficiale despre modalitatea de a intra in posesia acestor date si documente?

Multumesc
Acest subiect a fost mult discutat anterior.Cautati de exemplu aici: (adresa obtinuta prin casuta "cauta" - registrul de inscriptiuni)

www.avocatnet.ro/content/for...