Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... comunicare /adresa majorare pensie alimentara
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

comunicare /adresa majorare pensie alimentara

de curand am solicitat majorarea pensiei alimentare cu mentiunea IN LIPSA.
Tatal copilului a primit comunicare /adresa majorare pensie alimentara
prin care se solicita intampinarea in 10 zile de la dumnealui.
Nu se comunica in schimb nici o data de judecata a procesului.
Oare ce se intampla? daca paratul nu stie cand se judeca cauza? se presupune ca si el va prefera judecata in lipsa?
lili5, utilizator
vi se va stabili data dupa ce depuneti raspunsul la intampinare in teremen de 60 de zile.
Se intampla ca cererea dvs parcurge o procedura administrativa prealabila si nu va primi termen de judecata decat dupa ce expira termenul ca paratul sa faca intampinare sau dupa ce vi se comunica dvs intampinarea facuta de acesta.