Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... casatoria cu un cetatean musulman
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

casatoria cu un cetatean musulman

Buna,
Sunt noua pe acest forum si caut informatii utile cu privire la subiectul de mai sus.
Sunt cetatean roman si doresc sa ma casatoresc cu un cetatean pakistanez care este deja casatorit, urmand sa divorteze imediat,; dorim sa ne casatorim in Romania.
Este acest lucru posibi inainte de divortul lui? Daca aici nu se poate si ne casatorim in Pakistan, la intoarcere va fi recunoscuta casatoria in Romania?
IN cazul in care ne casatorim in Pakistan, cat de repede poate obtine viza pentru a veni in Romania?
Nu doreste sa locuim acolo, ci vrea sa se stabileasca aici.

Va rog mult, ajutati-ma cu aceste informatii..
mihaelaak, utilizator
Intrebarea mea ar suna astfel:
Care sunt actele necesare pentru a incheia o casatorie intre un cetatean roman si un cetatean pakistanez. Dupa informatiile pe care le am actele necesare sunt:
-adeverinta ca la data emiterii adeverintei nu este casatorit in Pakistan (tradus legalizat)
-pasaport Pakistanez
-Vizite medicale apt pt a se casatori (emis de medic din romania)
Informatiile sunt bune ??? oare mai este nevoie si de alte acte ???
Multumesc.
nu sthiu ce acte va trebuie, dar va trebuie multaaaa minte.