Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Semnatura sau nu - pe PV /Mediere ?
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Semnatura sau nu - pe PV /Mediere ?

Anagajatorul si angajatul - au participat la o mediere, intr-un litigiu de munca.
Partile nu au ajuns la o intelegere, refuzand din start medierea.
Salariatul a refuzat intrarea in mediere, pt. ca a refuzat sa plateasca 1/2 din onorariu /mediator.
Mediatorul a scris acest lucru in Pv de mediere.

De aceea, angajatul a refuzat si nu a semnat Pv-ul de mediere.

Ce consecinte poate avea acest fapt ?
Semnatura angajatului este obligatorie pe acel PV ?
Ce va zice instanta de lipsa semnaturii angajatului ?
Daca doriti recuperarea onorariului de 100 lei de la mediator, cel mai indicat ar fi sa discutati direct cu mediatorul in cauza si sa-i solicitati returnarea sumei.Daca raspunsul acestuia este negativ si considerati ca sunteti indreptatita sa vi se returneze cei 100 lei puteti alege varianta de recupare a sumei pe care o considerati corespunzatoare. Succes!
Birou de Mediator - Luana Nistea, Mediator
Va multumesc tuturor pentru timpul acordat si pentru sfaturile date !