Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Transfer la cerere
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Transfer la cerere

Buna ziua!
Sunt functionar public de executie clasa I la o primarie si as dori sa ma transfer la o alta primarie la funtia de secretar comuna, care a devenit vacanta.
Am studii juridice si vechimea de 2 ani in spec. studiilor.
Pot sa efectuez transferul la cerere?
Va multumesc pt. raspuns!!!
Functia de secretar comuna se ocupa doar prin concurs, organizat de catre ANFP, nu poate fi ocupata prin transfer.