Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Certificat conformitate
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Certificat conformitate

Buna ziua, am va rog o nelamurire si anume : daca s-a abrogat HG 1022/2002 in baza careia se facea declaratia de conformitate , in momentul de fata declaratia se face in baza carei legislatii.

Multumesc !
george-neagu, moderator
Cred ca va referiti la declaratie de conformitate. HG nr.1022/ 2002 nu este abrogata.
Gasiti informatii suplimentare aici:
www.avocatnet.ro/forum/discu...
HG 1022/2002 este abrogata de H.G. nr.352/2017 pentru abrogarea Hotărârii Guvernului nr. 1.022/2002 privind regimul produselor şi serviciilor care pot pune în pericol viaţa, sănătatea, securitatea muncii şi protecţia mediului

HG 352/2017
[ link extern ]

Vedeti Legea 608/2001
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc pentru raspuns .