avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... forma invatamant in concediul ingrijire copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

forma invatamant in concediul ingrijire copil

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati cu legea care spune ca se pot desfasura activitati de tipul master,a doua facultate, rezidentiat cu taxa, in CIC.
Va multumesc foarte mult anticipat!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:14, 26 Martie 2019
Este vorba despre un principiu de drept "tot ceea ce nu este interzis, este permis" (honeste vivere, alterum non laedere, suum quique tribuere)

Prin urmare, nu exista text de lege care sa va interzica asa ceva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Principiul - ceea ce nu este interzis este permis blackjack blackjack Va rog sa ma ajutati la urmatoarea intrebare: - unde as putea gasi mentionat pricipiul ceea ce nu este interzis este permis? (vezi toată discuția)
Partaj unui bun neînregistrat nici pe unul din soti nadia8018 nadia8018 în timpul căsătoriei am procurat un autovehicol care l-am înregistrat pe numele mamei(ambii am fost deacord cu acest lucru) Acum fiind în proces de ... (vezi toată discuția)
Cursuri de formare profesionala Zlataru Mihaela Zlataru Mihaela Buna ziua Pot face 2 cursuri de formare profesionala de acelasi fel. Spre exemplu, am facut un curs de Tehnician maseur in urma caruia am obtinut o diploma ... (vezi toată discuția)