Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... forma invatamant in concediul ingrijire copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

forma invatamant in concediul ingrijire copil

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati cu legea care spune ca se pot desfasura activitati de tipul master,a doua facultate, rezidentiat cu taxa, in CIC.
Va multumesc foarte mult anticipat!
Este vorba despre un principiu de drept "tot ceea ce nu este interzis, este permis" (honeste vivere, alterum non laedere, suum quique tribuere)

Prin urmare, nu exista text de lege care sa va interzica asa ceva.