Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale ACT CONSTITUTIV ATESTAT
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

ACT CONSTITUTIV ATESTAT

Buna ziua,
Vreau sa-mi înființez o firma de paza, actul constitutiv trebuie atestat sau autentificat. am un prieten care este consilier juridic. întrebarea este dacă actul constativ atestat de el este valabil având în vedere ca firma este de paza?
mulțumesc anticipat!
Am găsit ceva de genul - art. 4 din Legea 514/2003 și art. 10 din statutul profesiei de consilier juridic "atesta data, identitatea parților și conținutul actului".
utc, utilizator