avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 307 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Psihologie judiciară examen psihologic
Discuție deschisă în Psihologie judiciară

examen psihologic

ma puteti ajuta? vreau si eu un model de test psihologic pt atmitere la politie.ude pot sa gasesc?#-o:-/:-/
Cel mai recent răspuns: ContSters98240 , utilizator 21:02, 10 August 2009
eu din cate stiu dupa 6 luni poti participa din nou
Psihologul NU ESTE MEDIC dar DOCTOR este (in unele cazuri).
Iti recomand sa mergi la un cabinet de testare psihologica si sa ceri Testare C.P.I. (California Psychological Inventory)
Crisplant a scris:

ETOCU a scris:

Examenul psiholohic, se face la medcul de specialitate. Acesta in urma testarii va emite avizul.
Deci trebuie sa mergeti la un cabinet psihologic si in urma testarii psihologice, doctorul va da avizul psihologic.

Psihologul nu este DOCTOR.:P


Psihologul nu este MEDIC - DOCTOR poate fi daca si-a luat doctoratul...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Analize medicale scoala agud agud Sunt profesor, iar la inceputul fiecarui an scolar trebuie sa fac niste examene medicale(test psihologic, ex. clinic, ex. radiologic pulmonar) pt. obtinerea ... (vezi toată discuția)
Legalitate cornelg cornelg As dori sa stiu daca este legal ca din banii primariei, care sunt bani publici, sa se suporte costurile testarii psihologice anuale a cadrelor didactice din ... (vezi toată discuția)
Aviz psihologic:apt munca,dar probleme de comportamet liveomars liveomars Buna seara, Am fost in concediu crestere copil,acum cand m-am intors la serviciu,angajatorul a zis ca nu mai are nevoie de mine,sa-mi dau demisia,iar eu am ... (vezi toată discuția)