Forum Discuţii diverse Psihologie judiciară examen psihologic
Discuție deschisă în Psihologie judiciară

examen psihologic

ma puteti ajuta? vreau si eu un model de test psihologic pt atmitere la politie.ude pot sa gasesc?#-o:-/:-/
eu din cate stiu dupa 6 luni poti participa din nou
Psihologul NU ESTE MEDIC dar DOCTOR este (in unele cazuri).
Iti recomand sa mergi la un cabinet de testare psihologica si sa ceri Testare C.P.I. (California Psychological Inventory)
Crisplant a scris:

ETOCU a scris:

Examenul psiholohic, se face la medcul de specialitate. Acesta in urma testarii va emite avizul.
Deci trebuie sa mergeti la un cabinet psihologic si in urma testarii psihologice, doctorul va da avizul psihologic.

Psihologul nu este DOCTOR.:P

Psihologul nu este MEDIC - DOCTOR poate fi daca si-a luat doctoratul...