Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Model cerere revenire din CIC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Model cerere revenire din CIC

Buna ziua.Rog consilierii specializati de pe acest site sa imi dea un model de cerere de revenire la servici din concediu de crestere a copilului.
Va multumesc anticipat.
kardia28, utilizator
Buna seara, numele meu este Ionita Georgiana si pana sa raman insarcinata am lucrat ca si lucrator comercial dar la o luna dupa ce am aflat de bebe magazinul respectiv l.au inchis.Patronii mei aveau o firma de cathering si au preferat sa se axeze doar pe asta.
Cu toate ca nu prea au fost de acord sa.mi plateasca medicalele si nu prea au fost la zi cu plata salariului , nu mai imi permit sa ma intorc la ei pentru ca programul la firma este cam toata ziua de la 9 dimineata la 9 seara si nu as mai avea timp de cea mica v.as ruga sa.mi spuneti ce am de facut deorece nu am reusit treaba cu cresa si ma vad nevoita inca un an stau cu pitica sau cel putin pana la toamna si sa incerc iar. Daca am facut cererea de incetare a contractului de munca si am dat si motivul prntru care doresc acest lucru mai treb sa fac si cererea de incheiere suspendare contract?
O seara buna
georgianaionita a scris:

.... Daca am facut cererea de incetare a contractului de munca si am dat si motivul prntru care doresc acest lucru mai treb sa fac si cererea de incheiere suspendare contract?
O seara buna

Daca ati depus o cerere de incetare a c.i.m. , asta ar presupune si incetarea suspendarii c.i.m. , desi in practica salariatul formuleaza si o astfel de solicitare.
Care este data recomandata pentru revenirea la serviciu in cazul in care se opteaza pentru beneficierea de stimulent de insertie? Copil nascut la data de 09.02.2016. Va multumesc.
@ Elania

Data revenirii la munca trebuie sa fie anterioara datei de 09.12.2017
Cornel Vasile a scris:

@ Elania

Data revenirii la munca trebuie sa fie anterioara datei de 09.12.2017

Va multumesc pentru raspuns!