Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... linie de credit nerambursata
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

linie de credit nerambursata

buna ziua, in urma cu cativa ani am luat o linie de credit in valoare de 15.000 eur de la o banca.am platit cativa ani doar dobanda, luna de luna, neavand capacitatea de-a o rambursa.acum sunt casatorita.vreau sa stiu daca banca il poate obliga pe sotul meu sa plateasca linia de credit sau daca acest lucru se poate rasfrange asupra bunurilor lui ( bunuri realizate inainte de-a se casatori cu mine).Multumesc pt raspuns!
Nu , datoria ramane proprie a dvs sisotul nu raspunde cu bunurile sale. Doar daca veti achizitiona bunuri si vor fi comune, executorul poate executa cota dvs.