Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... rezolutiune contract
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

rezolutiune contract

Am avut un proces pe rol pentru rezolutiunea unui antecontract de vanzare-cumparare pentru o locuinta.Rezolutiunea a fost admisa si pronuntarea a ramas definitiva si irevocabila.As dori sa intreb daca in aceasta cauza se puteau cere si cheltuielile pe care eu le-am facut pana in acest moment ( contravaloarea comisionului agentiei imobiliare prin care am contractat locuinta,taxele notariale,taxele notificarilor trimise de mine, toate in valoare de 2000 euro)
In cazul in care se puteau cere si aceste cheltuieli dar nu au fost cerute,pronuntarea pentru rezolutiunea contractului ramanand definitiva, as dori sa stiu daca se mai poate face ceva pentru recuperarea acestei sume si ce anume?
pe calea unui proces separat se pot cheltuieli de judecata,atasand evident si sentinta prin care partea adversa a cazut in pretentii.