avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Activitate mariana74

Activitate mariana74

Sunt nascut in 28 o9 1951 am un stagiu de cotizare de 41 ani {fara armata} asi vrea sa stiu cu cat voi fi penalizat ;deoarece doresc sa ies la pensie ant.partial.Va multumesc
In 15 mai am fost disponibilizat si trecut in somaj.Mi s-a promis trei salarii compensatorii .Pe fluturasul de lichidare din luna mai figureaza toata suma in schimb plata se va face in trei etape;Din totalul sumei mi s-a retinut ptr.cele trei luni respectiv iunie ;iulie si august CAS-ul si sanatatea.Asi vreau sa stiu;daca s-a procedat corect sau nu deoarece fiind somer mi se opreste din nou acele contributii.Va multumesc
Discuție Disponibilizare
Am fost disponibilizat ;mi s-a dat 3 salarii compensatorii si am fost trecut direct in somaj.Din salariul respectiv mi s-a oprit C.A.S.-ul si sanatatea.Asi vreau sa stiu daca s-a procedat corect sau nu? Va multumesc
Discuție PARTAJ
Va rog frumos ...asi vrea sa stiu;-daca se face partaj prin tranzactie prin intermediul avocatiilor in afara de onorariu trebuie platit si taxa de timbru a valorii partajabila sau nu. Si in caz de intervine ceva se poate amina procesul sau nu? Va multumesc
Discuție PARTAJ - divort
Am trei intrebari si va rog frumos sa ma sfatuiti si anume;1. Daca am avocat este necesar prezenta mea la proces? 2.Taxa de timbru platesc doar eu cea care solicit partajul/avind in vedere /ca am handicap accentuat si un venit de 59o ron ? 3. Ca martori pot veni parintii mei/deoarece ei ne-a ajutat f. mult in timpul casatorie . Va multumesc f. mult.
Divort prin acordul sotilor.In cat timp se solutioneaza cazul? Va multumesc
Răspuns la discuția Pensie anticipata - barbat
Inseamna ca daca pensia va fi de 1000 ron voi beneficia doar de 55o ron.Va multumesc mult
Răspuns la discuția Pensie anticipata - barbat
Sunt nascut in 1951 luna septembrie si dinm cat am inteles nu a,m dreptul sa ies la anticipata pana nu am o vechime in munca de 43 de an
Am varsta de 6o de ani si o vechime de 41 de ani.Daca pot solicita pensia anticipata si cu ce procent voi fi penalizat .Va multumesc mult
Discuție divort
Sunt in divort de 11 luni in calitate de parat si am avocat.Daca cer desfacerea casatoriei cu acordul ambelor parti este necesar si prezenta mea? Va multumesc mult