avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Activitate biadobre

Activitate biadobre

Buna ziua din nou!

Informatii de ultima ora!
Se pare ca din nu stiu care motive abia in acest week-end se vor prelucra dosarele ajunse la FNGCIMM in 18-19 august! E de binee!#-o:stunned:
Buna ziua!
Imi permit sa va contrazic si va indic sursa mea:
Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, Nr. 526/30.VII.2009 (Ministerul Finantelor publice Nr. 2.390 din 28 iulie 2009; Ministerul Intreprinderilor Mici si Mijlocii, Comertului si Mediului de Afaceri Nr. 1.019 din 28 iulie 2009)
"ORDIN privind modificarea si completarea Ordinului ministrului finantelor publice si al ministrului intreprinderilor mici si mijlocii, comertului si mediului de afaceri nr. 2.225/994/2009 pentru aprobarea Conventiei privind implementarea programului "Prima casa" si a Conventiei de garantare si pentru reglementarea unor masuri necesare pentru aplicarea prevederilor art. 10 din anexa nr. 1 la Hotararea Guvernului nr. 717/2009 privind aprobarea normelor de implementare a programului Prima casa" ",
Anexa nr. 2 la Ordinul nr. 2.225/994/2009, capitolul V-Garantia, art. 5.9, punctul 5.9.1, literele c, g si h .

In documentul specificat mai sus gasiti foarte clar mentionate termenele. Nu se respecta insa. Sunt intarzieri mai mari de 10 zile referindu-ma doar la decizia care trebuie transmisa prin fax, fara a mai lua in discutie si restul parcursului documentelor.

Va doresc o zi buna tuturor si nervi tari solicitantilor de credit in programul "Prima Casa"! Succes!