avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Activitate robbedoes

Activitate robbedoes

Buna seara,

Intr-un litigiu legat de o iesire din indiviziune as avea nevoie de cateva informatii referitoare la intrebarea din titlul subiectului si instanta sau instantele care m-ar putea ajuta in aceasta directie?
Este posibil sa intru in posesia unor calcule oficiale si recunoscute de instantele judecatoresti?
Exista experti recunoscuti de instantele noastre?
Va multumesc anticipat pentru reactii.

Robbedoes


Buna seara,

Ma poate ajuta cineva cu o informatie in ceea ce priveste traducerea si legalizarea unui mare numar de extrase de cont, extrase eliberate in strainatate.
Intr-un proces aflat pe rol in Romania am posibilitatea sa probez cheltuirea unor mari sume de bani in decursul unei perioade de sase ani cu 120 extrase de cont.
Intrebarea este: trebuie sa traduc toate datele si informatiile de pe un asemenea extras de cont sau doar randurile care privesc cauza in care ma judec (adica randurile cu banii care s-au extras si cheltuit in Romania)?
Pe un asemenea extras de cont, eliberat cu ani in urma si saptamanal, cele mai multe debite au legatura cu cheltuielile facute (saptamanal) lunar in tara in care locuiesc si muncesc si care nu au nicio relevanta in sustinerea probelor mele.
Si mai pot adauga ca aici este foarte normal ca toate informatiile de pe un extras de cont, care nu au legatura cu o anumita cauza, sa fie taiate sau acoperite.
Va multumesc anticipat pentru raspuns(uri).
Răspuns la discuția Expertiza grafologica
Va multumesc mult pentru informatii.
In privinta costurilor, stiu ca sunt foarte ridicate.
O zi buna tuturor celor care sustin si creeaza un nume pentru acest site informativ.
Robbedoes
Buna dimineata,

Ma poate ajuta cineva cu informatii legate de expertizele grafologice?
Concret:
- permite tehnica actuala expertizarea prin comparatie a vechimii semnaturilor aplicate pe un document?
- exista posibilitati tehnice de comparatie intre vechimea unui text (la imprimanta) si vechimea semnaturilor aplicate pe un document?

Va multumesc anticipat,
Roberta