avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 776 soluții astăzi
Forum Activitate dellacroce

Activitate dellacroce

Discuție rca despagubire
buna ziua,am avut un accident in care nu am fost vinovat.o alta persoana m a lovit din lateral in portiera dreapta bara spate roata etc.eu circulam pe drumul cu prioritate el avand cedeaza trecerea.am incheiat constatarea amiabila si am mers la asigurator.acum sunt in departamentul de antifrauda pentru ca ei spun ca din dinamica accidentului mai erau niste lovituri pe bara din spate.eu aveam loviturile accela dar nu le am trecut in constatare pentru ca nu stiam ca trebuie.bara din spate mi a fost afectata de accident, dar din lateral de aceea am trecut o in costatare.ei vor sa imi anuleze dosarul.pot face asta?nimeni de acolo nu iti spune cum sa completezi ,ce sa faci .a fost prima oara cand completez asa ceva.multumesc,o zi buna
buna ziua, daca tribunalul mi a aprobat cererea de eliberare conditionata cat dureaza pana ce ma vor pune in libertate?
Răspuns la discuția eliberare conditionata
ideea este ca eu am pe 23 decembrie comisie,ma elibereaza de aici de la penitenciar sau daca nu imi mai dau vreo amanare ma trimit la tribunal?
buna ziua,dupa amanarea de 3 luni care am primit o cine ar trebui sa ma elibereze comisia de la penitenciar sau tribunalul,asta daca as indeplini toate clauzele( purtare buna etc)
cat ar trebui sa dureze pana ce se aproba un recurs.mi s a respins ccererea de eliberare conditionata la judecatoria sector 4 si am facut recurs la tmb
cum se executa o pedeapsa in penitenciar?8 luni la an sau 12.daca se executa 8 luni se aplica si la recidivisti?
Răspuns la discuția eliberare conditionata
va multumesc
buna ziua , daca am 2 ani de inchisoare plus unul cu suspendare din urma si comisia de la penitenciar mi a dat 3 luni amanare credeti ca am vreo sansa la recurs am executat 2 ani din cei 3
buna ziua,fratele meu are de executat 3 ani de inchisoare pentru furt unul din ei ete coada de la o fapta anterioara care a avut o cu suspendare a executat 2 a avut o cerere de eliberare conditionata si a primit 3 luni amanare se poate oare ca e recidivist.acum o sa aibe recurs la aceasta eliberare credeti ca are nevoie de avocat?si exista sanse ca tribunalul sa ii accepte cererea