avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Activitate diaconu adriana

Activitate diaconu adriana

Răspuns la discuția contract finantare
ce art.sau lege?
as dori sa ma informez.
Buna seara,
As dori sa stiu ce raspundere contractuala are un administrator (responsabil) proiect de finantare fonduri?

Va multumesc
Buna seara,
Daca fac contestatie pentru decizie de concediere si pierd, sunt obligat sa platesc cheltuieli de judecata?

Multumesc
Cum se deduce tva-ul la transport international ?
Răspuns la discuția CCMUNN
In cazul in care sunt doua posturi similare iar unul este desfiintat, este obligatoriu sa se tina cont de acele criterii minimale fiind concediere indiv?

Discuție CCMUNN
Buna ziua,
Art.81(2) din CCMUNN poate fi aplicat si in conditiile disponibilizarii din motive economice si de reorganizare conf.art.65(1), chiar daca exista un CCM la nivel de societate sau este valabil numai pentru concedieri colective?

Va multumesc
Buna ziua,
Art.81(2) din CCMUNN poate fi aplicat si in conditiile disponibilizarii din motive economice si de reorganizare conf.art.65(1), chiar daca exista un CCM la nivel de societate sau este valabil numai pentru concedieri colective?


Va multumesc
Buna ziua,
Art.81(2) din CCMUNN poate fi aplicat si in conditiile disponibilizarii din motive economice si de reorganizare conf.art.65(1), chiar daca exista un CCM la nivel de societate sau este valabil numai pentru concedieri colective?

Va multumesc
Răspuns la discuția contestatie decizie concediere
Buna seara
Nu suntem doi soti angajati la aceeasi firma.Cand am spus situatie familiala m-am referit la faptul ca nu s-a tinut cont de aceasta intre mine si colega mea care ocupa acelasi post ca si al meu, eu avand un copil in intretinere .
Buna ziua,
Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac in cazul in care am facut contestatie pentru desfiintarea postului si nu s-a tinut cont de situatia familiala in conditiile in care erau doua posturi identice.Maine sunt chemata in instanta si nu stiu cam ce ar trebui sa fac. Trebuie cumva sa merg cu un avocat?

Va multumesc.