avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 500 soluții astăzi
Forum Activitate kobgala

Activitate kobgala

Răspuns la discuția tulburarea linistii publice
buna seara!cu tot respectul pentru raspunsul dumneavoastra,eu nu inveninez pe nimeni(ma refer strict la raspunsul dat de jurist clement),nu suntem barbari si nici indisciplinati doar ca nu mi se pare normal ca in noaptea de revelion sa trimiti politia la usa cuiva doar pentru ca se uita la televizor cu sonorul mai tare,asta ar fi o treaba,alta ar fi ca nu mi se pare normal sa ameninti tot timpul in jurul tau oamenii cu meseria pe care o faci si relatiile pe care le ai,doamna sa-si faca meseria la tribunal si sa nu faca caz de ea acolo unde locuieste caz in care este doar un simplu locatar egal in drepturi cu mine,sau nu este asa domnule jurist?nu vi se pare un abuz sa fii tot timpul amenintat ca "eu sunt judecator si am ac de cojocul celor ca voi"???!!!eu am pus o intrebare cu tot respectul daca puteti si daca vreti sa raspundeti ok daca nu ,nu e cazul sa jigniti pe nimeni pentru ca nu ne cunoastem personal ca sa puteti sa-mi aduceti vreun fel de acuze!apropo de deranjarea linistii publice cum poate un politist care vine la usa mea sa stabilesca daca decibelii care ies din televizorul meu sunt in limitele normalului,care sunt criteriile dupa care acesti domni stabilesc daca eu deranjez pe cineva,pentru ca daca se bazeaza pe o simpla reclamatie si eu pot face o suta la adresa celor care se uita urat la mine!si chiar nu am nimic cu faptul ca doamna este JUDECATOARE!!!!!!doar cu faptul ca face prea mult caz de asta(lucru care nici macar nu e de bun simt)si isi cam arata fortele unei scari de bloc plina cu pensionari!asta este,sper sa nu fi deranjat pe nimeni,imi doream un raspun simplu si fara acuzatii,oricum multumesc!
buna ziua !vreau sa fiu cat mai scurta ,cum pot proceda cu o doamna judecatoare care locuieste intr-un apartament deasupra mamei mele si care la orice miscare din casa noastra vine la usa spunandu-ne ca o deranjam si ca ne reclama.exemplu concret:de ziua nepotului ne-a trimis politia la usa spunand ca este prea tare muzica,de revelion la fel spunand ca dansa trebuie sa lucreze la dosare,ca mama se uita la televizor cu sonorul prea tare,in fine mama traieste intr-o spaima totala de fiecare data cand merg pe acolo imi spune sa dam televizorul mai incet ii este teribil de frica de ea.va rog sa ma ajutati cu un sfat,stiu ca are relatii dar trebuie sa se poata face ceva. imi cer scuze daca nu o sa incadrez discutia pe forum unde trebuie.