avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 304 soluții astăzi
Forum Activitate alex_sah41

Activitate alex_sah41

Am cumparat cauciucuri pentru autoturism de la un comerciat care avea expuse la vanzare caucicuri avand dot 2020 iar cand am ajuns acasa am constatat ca dotul este 2018 .Ma consider inselat ,cum pot rezolva situatia ?
Multumesc!!!
nu mai este societatea ,am inteles ca este desfintata din 2015 si nu se mai stie nimic de societate sau arhiva acesteia .Unde ma pot adresa pentru o adeverinta care sa ateste grupa de munca , sporuri e.t. c.pentru pensie?
Discuție examen auto
am dat sala de 2 ori ,am luat a 2 oara ,am cazut prima oara la traseu ,cat costa taxa de reexaminare ?
fosta cpmb-cagcmb a.c.m. 5 Bucuresti, actualmente Consal sa Bucuresti
nu este trecuta grupa in carnetul de munca
in perioada 1985-1988 am lucrat in bucuresti la o antrepriza de constructi si montaj ,dupa 1990 aceasta si-a schimbat denumirea si actionariatul.Nu mai gasesc societate cu toate ca am fost la registrul comertului unde am aflat ca societatea functionaza ,sediul social si adresa acestei .La adresa am constatat ca societate a vandut sediul in urma cu 2 ani si nimeni nu stie unde s -a mutat ..Ce pot face petru a obtine o adeverinta care sa ateste grupa de munca ?
am 51 ani si 5 luni ,sunt incadrat in politie din 15 02 1992 ,cand m-a pot pensiona ?
Discuție Pensionare
intre 1985-1998 am lucrat la anteprinza de constructi si montaj nr 5 bucuresti ,acesta s-a desfintat (nu mai exista) de unde i-au adeverinta de vechime in munca pentru pensionare ?
am fost amenintat cu bataia la serviciu ,de un coleg ,eu nu am fost de fata ,am aflat de la alti colegi , seful meu a asistat la amenintari fara sa ia atitudine pro sau contra .Ce pot face eu pe cale legala ?