avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 109 soluții astăzi
Forum Activitate tomas dona

Activitate tomas dona

Poate interveni recuperatorul chiar dacă lunar se plătește aproape toată suma prin poprire totală pe salariu de către banca care este si imprumutant si angajator al salariatului respectiv ?
Se poate considera un abuz din partea polițistului amenda data in conditiile in care celorlalte 4 persoane doar li s-a atras atenția cu un avertisment verbal ? Mentionez ca am martor unul din persoanele avertizate.Trebuie să plătesc amenda ?înainte sau după contestație? Va multumesc
Răspuns la discuția amenzi circulatie
Pot face contestație în acest caz avand si un martor din ceilalți 4 pietoni ?
Buna ziua;dintr-un nr de 5 pietoni care traversau str.D-na Ghica opriti de un agent moto de la rutiera doar eu am fost amendat cu 290 lei ceilalti primind avertisment verbal pentr. ca mi-am permis sa intreb de ce este pavat scuarul pentru a traversa iar agentul a raspuns ca primaria este vinovata. mentionez ca nu am semnat p.v. Va multumesc
multumesc mult - dar pe probleme medicale ? si la ce penalizari
data nasterii 22.05.1972; sex F ; data incadrarii 01.05.1990 civil pana in prezent; daca imi pot cumpara 5 ani de pensie si care sunt penalizarile
sa inteleg ca pot sa ma reprezint singur in instanta sau trebuie sa-mi angajez un avocat ?
Răspuns la discuția Litigiu mostenire
sa inteleg ca solicit in instanta singur sau reprezentat de avocat ?
doi mostenitori legali ,casa bunicii,unul dintre mostenitori nu doreste sa facem succesiune,nici sa vindem casa (100mp constructie+curte).va rog respectuos sa ma indrumati , care sunt pasii care trebuie urmati in acest caz , exista rezolvare ?
Răspuns la discuția plangere contraventionala
multumesc mult. stima