avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters118014

Activitate ContSters118014

20 de insi....25 de insi,dontsd mar el hogy hany!n ai fost inselat,am zis ca daca nu reusim sa plecam primiti banii inapoi si nu stiu ce vrei sa dovedesti cu sms uri,eu n am negat nimica,
Răspuns la discuția munca in germania
scuze,dar am si eu niste cuvinte!n am vorbit niciodata in numele firmei thiermann,n am falsificat contracte....si nu "prostesc" 25 de persoane ci 14!nici o persoana n a fost trimisa acasa din germania(persoana trimisa de catre mine) si intr adevar de la cateva persoane am cerut 130euro dar din banii acestea 30 de euro in fine a ajuns chiar in buzunarul "complicei mele"....oare cine este?o persoana din satul ghelinta.intr adevar am semnat ca am preluat banii si am zis daca nu plecam cel tarziu pina la data de 20 07 2010 le dau banii inapoi,nu am reusit sa obtinem contracte si in termen de 2 saptamani toate persoanele le vor primi inapoi.....nu stiu care este problema
Răspuns la discuția munca in germania
AM SANSE SA NU AJUNG IN FATA INSTANTEI?SI ULTIMA INTREBARE;SCAP INCHISOAREA SAU NU?CE SANSE AM?10%?20%?.....90% CA SCAP?
Răspuns la discuția munca in germania
am antecedente penale,cod rutier(1 an inchisoare cu suspendare in 2004,amenda administrativa pt falsificare in 2005 am fost scos sub urmarire penala de catre procuror) ESTI FOARTE SEXY
Răspuns la discuția munca in germania
ce pedeapsa pot sa astept?pedeapsa maxima?pot sa ajung la inchisoare?pentru ceilalti nu pot sa dau inapoi banii numai peste vreo 3 luni
Răspuns la discuția munca in germania
nu am firma,am facut o mare prostie?
buna seara!anul trecut am lucrat in germania si acolo am aflat ca pentru a obtine un contract de munca in germania nu avem de facut numai sa trimitem prin fax o copie dupa carnetul de identitate.in martie am recrutat oameni,am cerut de la ei o copie ci si am luat cate 100euro comision.nu am reusit sa obtinem contracte,banii am cheltuit,15-20 de persoane au dat plangere impotriva mea la politie.am fost audiat,am dat declaratie.......o parte din bani am dat inapoi,pot sa l dovedesc cu mandate postale..n am avut intentia de a insela oamenii,numai n am reusit sa obtin contracte,cand am luat banii am dat la fiecare o copie dupa buletinul meu ca sa stie toate lumea unde locuiesc si cine sunt.daca le dau banii inapoi,oare scap cu o suspendare?asta i inselaciune??multumesc
veti primi o amenda administrativa de 200 lei si 30 lei taxe judiciare,dar veti astepta minim 4 luni si poate un an pana veti primi acea rezolutie(eu sapt trecuta am primit rezolutia)
a trecut 4 luni,ce am de facut?voi fi chemat iarasi la audienta de catre procuror?daca da prin telefon sau voi primi citatie?rezolutia primesc prin posta?unde sa ma duc sa ma interesez?.......multumesc
100%ca veti primi suspendare,tot in situatia asta am fost si eu in 2004 si am primit suspendare si nici n am avut avocat(si eu am avut alta abatere,90 zile....) ridicol ca nici acuma n am permis,am fost prins cu numere rosii expirate